1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
  • RHODESIAN RIDGEBACK
  • Artush Avatar Edii
  • Daudi Dahabu Manwë

HOME

Nedělní výlet

Druhý den po cvičení bylo krásně a tak jsme vyrazili na výlet. Ze Oldřichovského sedla jsme se vydali starou poutní cestou do Hejnic a odtamtud na Bílou kuchyň a zase zpět do Oldřichovského sedla, ale tentokrát po vršcích. Našlapali jsme asi 15 km a bylo nám moc fajn.

ol1ol2ol3ol4ol5ol6ol7

V sobotu jsme si krásně zacvičili ve Svébořicích u Mimoně

V sobotu jsme měli záchranářské cvičení ve Svébořicích u Mimoně. Bylo krásně a kluci si skvěle zahledali, cvičila se plocho-sutina a také jsme měli jednoho figuranta na stromě:-)

sb2sb1sb3sb4sb5sb6

III. pracovní setkání psovodů záchranných psů SH ČMS ve Zbirohu

Víkend 6. - 8. října jsme trávili na pracovním setkání psovodů záchranných psů SH ČMS ve Zbirohu nedaleko Plzně. Setkání připravilo SDH Zbůch a zacvičili jsme si opravdu parádně. Sobotní ráno začalo na lezeckém trenažéru, hned po něm nás čekalo vyhledávání osob v bývalém pivovaru Švabín a odpoledne moje oblíbené hledání na plochách, podle GPS, kde jsme měli 2 založené figuranty. V neděli jsme si dopoledne opět mohli zahledat v lese, kde jsme doslova zakopávali o houby a odpoledne jsme si před odjezdem zahledali znovu v bývalém pivovaru. Artík s Daudim byli moc šikovní a ve Zbirohu se nám moc líbilo, byl to úžasný pracovní víkend:-)

zb1zb2zb3zb4zb5zb6zb7zb8zb9zb10

Daudi a Bella - plánované krytí podzim 2017

Na podzim 2017 máme naplánováno krytí s další Daudiho nevěstou - Bellou z Tehovského vrchu. Bella je krásná fenka s vynikající povahou a pyšnící se certifikátem Pracovního psa. Z tohoto spojení očekáváme krásná a zdravá štěňátka s výbornými pracovními předpoklady po svých rodičích a hlavně skvělé parťáky do rodiny.

Více na:

http://beatuscanis.webnode.cz/vrh-a/

V Jizerkách

A opět pár fotek z naší oblíbené procházky kolem přehrady Černá Nisa v Jizerských horách.

ni1ni2ni3ni4ni5ni6

Výlet z Osečné na Hamr na Jezeře

V pátek po státním svátku jsem si vzala dovolenou a vyrazila s kluky na oblíbenou procházku z Osečné k Hamerskému jezeru, jen zříceninu Děvín jsme tentokrát vynechali:-)

ose1ose2ose3ose4ose5ose6

Záchranářské cvičení - sutina v Náchodě

Státní svátek jsme oslavili nácvikem vyhledávání osob v sutinách v Náchodě. Tento terén považuji určitě za jeden z nejtěžších, na kterých cvičíváme.

na1na2na3na4na5na6na7na8

Závod psovodů SH ČMS - výběrový závod na Mistrovství ČR psovodů a psů IZS

O víkendu 26. - 27. srpna jsme se s Daudim zúčastnili výběrového závodu záchranných psů SH ČMS. Naším dnem byla neděle, se specializací na plochy. Daudi mě svým parádním výkonem moc překvapil a mrzí mě, že jsem se během závodu jako psovod dopustila několika zásadních chyb, které pravděpodobně měli vliv na konečný výsledek vyhledávání pohřešovaných osob. Nicméně i tak mám z krásného 4. místa obrovskou radost a díky této cenné zkušenosti vím, že na sobě budu muset ještě pořádně zapracovat:-)

Závod byl skvěle připraven, děkuji organizátorům i figurantům a děkuji také za foto Karolíně Morávkové:-)

 
vb1vb2vb3

O celém závodě více zde:

http://www.psovodi-hejnice.cz/novinky/

Sociální sítě

Rhodéský ridgeback je pohledný a silný pracovní pes původem z jižní Afriky.Je to pes inteligentní, trpělivý a se silným smyslem pro humor, což z něj dělá báječného společníka.

Přihlášení

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain